Методична служба Рокитнівщини

Методична служба Рокитнівщини бере свій початок 1969 року. Центр науково-методичного забезпечення системи дошкільної, загальноосвітньої середньої та позашкільної освіти на той час існував при відділі освіти Рокитнівської районної державної адміністрації. Першим керівником (завідувачем) був Л.Л.Хмельовський. Згодом цю посаду займали М.К.Поліщук, С.К.Попок, Р.П.Перев’язко, Л.Г.Борищук, Є.М.Власюк, Ж.М.Даниш, І.Ф.Кулакевич, Н.А.Трохимчук.

Про рівень методичного супроводу педагогічних працівників району свідчать ряд грамот від управління освіти і науки, РОІППО, обласної станції юних натуралістів та обласної станції юних туристів, районної ради та районної адміністрації.

Характерною ознакою ХХІ століття стали – неперервні, стійкі та стрімкі зміни, а найбільше в освіті. Вони докорінно змінили життя педагога, вимагаючи від нього нових якостей, умінь, нової філософії життя: професійної і соціальної мобільності неперервної освіти і самовдосконалення.

З 17.03.2011 року за рішенням сесії районної ради та на підставі свідоцтва методичний кабінет став комунальним закладом Рокитнівської районної ради.

У своїй діяльності методична служба керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про місцеве самоврядування», «Положення про районний методичний кабінет», указами і розпорядженнями президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства в галузі освіти, в тому числі Міністерства освіти і науки України, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Сьогодні в РМК плідно працюють методисти Т.Богданець, І.Романчук, В.Стрілець, О.Помін, В.Маринич, Ж.Дубовець, Н.Черногор, Н.Федорович, І.Романчук, О.Ярвісалова, а Л.В.Сулковська очолює його.

Завідувач районного методичного кабінету – Сулковська Людмила Володимирівна; загальне керівництво методичною роботою з педагогічними кадрами району, забезпечення перспективного та поточного планування роботи райметодкабінету, організація методичної роботи з директорами та заступниками директорів з навчально-виховної роботи, організація роботи ради методичного кабінету, робочі навчальні плани. Відповідає за резерв керування кадрами, шкільні освітні округи.

На даний час діяльність методичного кабінету спрямована на якісне та результативне виконання Положення про районний методичний кабінет, Статуту Рокитнівського районного методичного кабінету, на реалізацію завдань науково-методичної проблемної теми та створення власного досвіду роботи з теми.