прочитати детальніше

1. Мета.

Обласний спортивно-масовий захід серед дітей молодшого шкільного віку «Фестиваль естафет» (далі Захід), проводиться з метою:

 пропаганди здорового способу життя;

 залучення дітей молодшого шкільного віку до занять масовим спортом та змістовного дозвілля;

формування в учнів звичок здорового способу життя.

2. Строки і місце проведення Заходу.

Захід проводиться щорічно протягом навчального року у три етапи:

І-й етап проходить протягом вересня-грудня у ЗНЗ області;

ІІ-й етап – протягом січня-квітня в кожному районі та місті обласного значення;

ІІІ-й етап (обласний) в травні-червні.

У 2013-2014 навчальному році проводиться пілотний проект лише у два етапи: ІІ-ий етап (районний, міський) та ІІІ-ій етап (обласний).

Час та місце проведення ІІІ-го (обласного) етапу повідомляється за місяць до його початку.

3. Організація та керівництво проведенням Заходу.

Загальне керівництво проведенням заходу здійснює управління освіти і науки облдержадміністрації, управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації, комунальний заклад «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради спільно з Відділенням НОК України в Рівненській області.

Безпосереднє проведення змагань покладається на суддівську колегію, затверджену наказом КЗ «ОЦФЗН «Спорт для всіх».

При проведенні Заходу не допускається використання прапорів, гасел, знаків, символік тощо, які мають ознаки політичних партій. Не допускається будь-яка політична агітація та пропаганда.

4. Учасники Заходу.

До участі у Заході допускаються учні 1-4 класів. І етап проводиться у кожній ЗНЗ, у вигляді індивідуальних змагань, окремо серед учнів 1, 2, 3 та 4-их класів з метою відбору та формування збірної команди школи для участі у ІІ-му етапі. Організатори І-го етапу, крім запропонованих спортивних естафет, можуть провести інші естафети, конкурси орієнтуючись на наявний спортивний інвентар. Рекомендується використовувати на цьому етапі м’ячі, гімнастичні палиці, обручі, скакалки тощо.

У ІІ етапі Заходу беруть участь збірні команди одного навчального закладу. У складі команди 8 осіб (з кожного 1, 2, 3 та 4-го класу по одному хлопчику і одній дівчинці) та вчитель-представник школи. Захід проводиться в кожному районі та місті обласного значення. Можливе проведення ІІ етапу в два тури: зональні та фінальні (районні, міські змагання).

В ІІІ етапі змагань беруть участь команди-переможці ІІ етапу з одного навчального закладу у складі 8 осіб (з кожного 1, 2, 3 та 4-го класу по одному хлопчику і одній дівчинці) та представник команди (вчитель школи).

З собою бажано мати єдину спортивну форму. Кожен учасник допускається до участі у Заході в разі надання копії свідоцтва про народження та документа,що засвідчує особу(учнівський квиток). Представникам команд обов’язково потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер (копія).

5. Програма проведення Заходу.

Програма Заходу включає в себе:

командні змагання (спортивні естафети, додаток 1), а також спортивні конкурси, які не йдуть в командний залік (змагання особисті по одному учаснику від команди, додаток 2).

У всіх видах змагань участь беруть лише члени команди.

6. Безпека та підготовка місць проведення Заходу.

У відповідності до п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025та змін до неї«Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів»:

– підготовка спортивних споруд покладається на їх власників;

– відповідальність за дотримання правил техніки безпеки під час проведення змагань несе керівник спортивної споруди та головний суддя змагань.

Невиконання вимог, передбаченим цим пунктом,що може стати причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавствам України.

7. Умови визначення першості та нагородження

переможців і призерів.

Переможці та призери І-го етапу змагань нагороджуються дипломами та призами відповідних ЗНЗ.

Переможці та призери ІІ-го етапу змагань нагороджуються медалями, дипломами та призами відповідних районних (міських) управлінь (відділів) освіти

Команда-переможець ІІІ-го етапу в загально-командному залікувизначається за найменшою сумою балів, набраною за результатами чотирьох естафет. За умови однакової суми балів перемагає та команда, у якої кращі результати у 1, 2, 3 або 4 естафетах. При підведенні підсумків в загальному заліку результати виступу команд в окремих видах програми рахуються наступним чином: за 1 місце-1 бал, 2 – 2 бали і т.д. За умови однакових результатів у естафеті команди отримують середній бал.

Якщо команда з об’єктивних чи суб’єктивних причин не виступає в повному складі – вона посідає місце після всіх команд, які виступали у повному складі.

Команда-переможець та команди-призери у загальному заліку Заходу нагороджуються кубками, медалями та дипломами КЗ «ОЦФЗН «Спорт для всіх», сувенірною атрибутикою та спортивним інвентарем від Відділення НОК України в Рівненській області.

Учасники та представники команд – дипломами відповідних ступенів КЗ «ОЦФЗН «Спорт для всіх» та сувенірною атрибутикою від Відділення НОК України в Рівненській області.

Переможці спортивних конкурсів у кожній номінації нагороджуються дипломами КЗ «ОЦФЗН «Спорт для всіх» та призами Відділення НОК України в Рівненській області.

8. Умови фінансування Заходу та матеріального
забезпечення учасників.

Витрати на проведення змагань І-го етапу здійснюються за рахунок ЗНЗ або інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Витрати на проведення змагань ІІ-го етапу – здійснюється за рахунок коштів відповідних районних (міських) управлінь (відділів) освіти, або інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Витрати на проведення змагань ІІІ-го етапу: оплата компенсації за харчування суддів та лікаря, оренда спортивної споруди, транспортування суддів, виготовлення і придбання  нагородної атрибутики (кубки, медалі, дипломи), оплата послуг ведучого та художніх колективів, виготовлення афіш, банерів, флаєрів, придбання канцтоварів, фотопаперу, необхідного спортивного інвентарю та обладнання, забезпечення аудіоапаратурою за рахунок КЗ «ОЦФЗН «Спорт для всіх».

Сувенірна атрибутика та спортивний інвентар для нагородження за рахунок Відділення НОК України в Рівненській області.

Витрати на участь команд районів та міст в Заході (проїзд, добові, компенсація за харчування, виготовлення необхідної атрибутики) за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших не заборонених законодавством коштів.

9. Строки та порядок подання заявок на участь у Заході.

          Районне (міське) управління (відділ) освіти за результатами проведення ІІ етапу Заходу подають підсумковий протокол та заявку на участь у ІІІ етапі до 1 травня за адресою: м. Рівне, вул. Словацького, 1, (тел./факс 63-44-04, email: rivnesport1@ukr.net)за формою, що наведена нижче.

У разі ненадання зазначених документів у вказаний термін команда до змагань не допускається.