Для розвитку творчих здібностей учнів на заняттях трудового навчання варто застосовувати художньо-конструкторські та художньо-проектні задачі. Художнє конструювання і проектування, відіграє важливу роль у розвитку творчих здібностей. Предмети, явища навколишнього середовища викликають у людини певні відчуття, через певні рецептори, зокрема зорові, слухові та інші. Під час розв’язування задач розвивається уява, просторове мислення, образотворчі навички, відчуття гармонії, гарного смаку та інші, які є необхідними для загального розвитку творчої особистості.
Для реалізації мети використовуються задачі різних типів:
1. Конструкторські задачі: а) на розробку конструкції; б) на вдосконалення конструкції; в) на пояснення конструкції; г) на до конструювання.
2. Технологічні задачі: а) на розробку раціональної технології вироблення виробу; б) на поліпшення технологічного процесу; в) на пояснення технологічного процесу; г) на вибір заготовки і раціонального способу її розмічування; д) на вибір інструментів і пристроїв; е) на контроль технологічного процесу.
Щоб ці всі завдання виконувати вчитель має бути у постійному пошуці алгоритмів, ідей, технологій. Передові вчителі не лише шукають, а й діляться досвідом.
У поточному навчальному році був проведений конкурс-ярмарок педагогічних ідей та технологій для вчителів Рокитнівської Березівської та Старосільської громад.
21 лютого 2022 року на засіданні компетентного журі було підбито підсумки конкурсу. Переважна більшість робіт оформлена згідно положення про конкурс. Автори поділилися власним досвідом та цікавими ідеями педагогічної діяльності.
Призерами конкурсу визначені серед учасників кожної громади.
Рокитнівська громада:
І місце – Панько Світлана Всеволодівна, вчитель Кисорицького ліцею;
ІІ місце – Бричка Ольга Юріївна, вчитель Карпилівського ліцею;
ІІІ місце – Клімцов Олександр Сергійович, вчитель Томашгородського ліцею №2.
Березівська громада
І місце – Маринич Валентина Василівна, вчитель Заболотської гімназії;
ІІ місце – Шепель Надія Петрівна, вчитель Березівського ліцею;
ІІІ місце – Карповець Олена Миколаївна, вчитель Березівського ліцею