На виконання листа комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради від 17.09.2020 №01-33/335 та листа Міністерства освіти і науки України від 15.09.20 №4/3173-20 щодо «Міжнародного дня чистих берегів – 2020» у Рокитнівському районі було проведено екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів».

Інформація

про Міжнародний день чистих берегів (всього шкіл -31, прозвітували про пророблену роботу -11 шкіл)

З метою організації та проведення екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» учні 11 шкіл Рокитнівського району долучились до даного заходу, а саме: Кисорицька, Масевицька, Остківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Томашгородська ЗОШ І-ІІ ступенів №3, Осницька ЗОШ І-ІІ ступенів, Рокитнівський НВК-гімназія, Познанський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», Рокитнівський НВК «Школа І-ІІІ ступенів-ліцей», опорний загальноосвітній заклад «Рокитнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3», Глиннівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», Заболотська ЗОШ І-ІІ ступенів.

Учні Томашгородської ЗОШ І-ІІ ступенів № 3 прибрали берег річки Майдан, яка протікає через село Крута Слобода. Вздовж річки розташовані урочища Ямне, Піч, Коза, Збольна. Круті береги річки й дали назву поселенню, що виникло на її берегах. Забруднюють річку Майдан переважно побутовими відходами, сміттям. Тому в школі постійно діє екологічна агітбригада, яка веде роз’яснювальну роботу серед населення, учнів школи. Учні школи беруть участь у акціях «Чиста річка», «Замулене джерело», допомагають місцевим жителям прибирати береги річки, розчищують джерела.

Під час акції було прибрано та посортовано побутове сміття на узбережжі річки Майдан, а також проводилась роз’яснювальна робота щодо підвищення екологічної свідомості місцевого населення. Учні переглянули відеоролик «Я прибрав – твоя черга – 2: змінимо майбутнє разом», головний меседж якого – виховання екологічної свідомості нашого суспільства щодо бережливого ставлення до водойм України.

Для того, щоб кожен з нас зрозумів: річок незначних немає! Потрібно берегти кожну краплину чистої води. Доля води залежить переважно від того, як ми господарюємо на берегах водойм.

Природоохоронна акція привертає увагу громадськості до проблеми охорони малих річок і спрямовує учнів, молодь, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту водойм.

Малі річки впливають на склад і якість великих та середніх річок. Необхідно бережливо ставитись до води, не скидати сміття біля річок, прибирати за собою під час відпочинку біля річки. Ми повинні, пам’ятати, що стан річки багато в чому залежить від нашої культури поведінки. Тож необхідно берегти те, що дала нам природа.

І найголовніше, наші вихованці мають активну життєву позицію і розуміють, що збереження природних багатств в нормальному стані є основою життя на землі – це одне з основних завдань сучасної людини.

Учні опорного загальноосвітнього закладу «Рокитнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» переглянули відеоролик « Я Прибрав –Твоя Черга-2020» та з метою виховання екологічної свідомості щодо бережливого ставлення до водойм України класні керівники провели виховні бесіди з учнями 5-11 класів «Міжнародний день чистих берегів».

Вихованці Рокитнівського НВК «Школа І ступеня-гімназія» переглянули відеоролик «Я Прибрав – Твоя Черга-2020».З метою виховання екологічної свідомості щодо бережливого ставлення до водойм України класні керівники провели виховні бесіди з учнями 5-11 класів

«Міжнародний день чистих берегів».

        Учні Остківської ЗОШ І-ІІІ ступенів  долучилися до акції  під девізом «Я прибрав – твоя черга-2: змінимо майбутнє разом».

      Акцію присвятили Міжнародному дню чистих берегів. Як результат –учні очистили берег ставу, зібравши сміття. Саме сьогодні ми на власному прикладі показали, як потрібно дбати і піклуватися про рідне село, його природу і безпосередньо водойми та кидаємо виклик усім долучитися до прибирання берегів українських водойм. Від кожного з нас залежить, яку якість водойм ми залишимо нашим нащадкам. Адже прибрати за собою сміття на березі річки та інших водойм та навчити цьому наших дітей – зовсім не важко”, – зазначила Констанчук М.О.

Чи знаєте ви, що за нинішніх темпів засмічення річок, морів та океанів до 2050 року в них буде більше пластику, аніж риби? Щоб запобігти цьому, в треті вихідні вересня (цьогоріч – 19вересня) мільйони волонтерів у всьому світі (понад 150 країн) долучаються до глобального прибирання.

      Акція «Міжнародний день чистих берегів» проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій кожен рік у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу. Захід започатковано у 1986 році.

Пам’ятайте, що сміття не з’являється саме по собі і не зникне з часом невідомо куди. Тож закликаємо прибирати за собою прибережні зони, річки та інші водойми після Вашого відпочинку. Адже як приємно повернутися туди, де чисто і прибрано. Майбутнє нашої планети в наших руках!

З метою збереження   водних ресурсів України  та проведення щорічної акції  на території села Глинне  поведено   розчищення  15 метрів    захаращеної ділянки     річки-притоки  Студениці, що  знаходиться за  4  кілометри від села Глинне і впадає в русло річки Ствиги .

Захаращену ділянку   очищено від   сміття і побутових відходів та  протягом  двох  метрів   розширено  і підкопано замілілу ділянку  річки Студениця.

Територію річки  Ствига в районі центрального моста села Глинне  очищено від сміття та   сухого гілля старих сухих дерев, що  внаслідок погодних    вітрових буревіїв  були захаращені і порушували   водну артерію  річки Ствига в урочищі Хомутець. Оскільки поблизу населеного пункту, де знаходиться навчальний заклад, відсутні водойми з учнями Заболотського НВК було проведено заходи щодо відзначення Міжнародного дня чистих джерел. На уроках географії та природознавства вчителями було продемонстровано мультфільм «Як сміття шкодить речам і морям» та педагогом-організатором для учнів Глиннівського НВК «ДНЗ – ЗНЗ І-ІІІ ступенів» на перервах було проведено показ відео-сюжетів «Сміття шкідливе для водойм».

Учні Масевицької ЗОШ І-ІІІ ступенів  переглянули відеоролик « Я Прибрав – Твоя Черга-2020». З метою виховання екологічної свідомості щодо бережливого ставлення до водойм України класні керівники провели виховні бесіди з учнями 5-11 класів   «Міжнародний день чистих берегів».

В Осницькому закладі до Міжнародного дня чистих берегів було організовано прибирання берегів річки Льви. В акції взяли участь виховнці гуртка «Юний еколог» (керівник Сахневич Людмила Миколаївна). Було прибрано берег річки біля школи та біля урочища Дуби.

Учні Кисорицької ЗОШ І-ІІІ ступенів приєдналися до екологічного івенту “Міжнародний день чистих берегів”. Очистили від сміття штучні водойми поблизу лісництва та переглянули відеоролик за вказаною адресою.

Кожні 3-ті вихідні вересня по всьому світу проходить екологічна акція в рамках Міжнародного дня чистих берегів.  Долучилися до такої акції вихованці Рокитнівського НВК школи І-ІІІ ступенів-ліцею під гаслом «Я прибрав – твоя черга!». Метою акції  є позитивні зміни екологічної свідомості підростаючого покоління задля попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів та заради бережливого ставлення до берегів водойм України.

Спільними зусиллями було очищено  берег річки Бунів від різного роду сміття, такого як пластикові пляшки, поліетиленові пакети, одноразовий посуд тощо. Захід проведено із дотримання всіх протиепідемічних заходів (відповідно до Постанови №50 Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020р.).

 

Познанським НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів –ДНЗ»  у п’ятницю, 18.09.2020 р., було проведено екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів»

Цього дня учнями 5-в класу та їх класним керівником було прибрано урочище «Смолярня», яке знаходиться на березі річки Ствига  з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу, так як проблема набула глобальних масштабів. А саме: учні прибрали берег річки та місце відпочинку, облаштували місце для збору сміття та оформили банер «Правила поведінки на природі».

Класним керівником Мисечко Надією Іванівною було створено відеоролик «Я Прибрав – Твоя Черга 2020» головний меседж якого – виховання екологічної свідомості нашого суспільства щодо бережливого ставлення до водойм України.

Учнями 4 –А класу та їх класним керівником Колодич Галиною Миколаївною було прибрано місце відпочинку біля джерела «Труба», яке знаходиться також на березі річки Ствига з іншої сторони села Познань.