16 травня 2019 року  на базі Борівського ЗДО «Берізка»  (завідувач Н.Ф.Крук) пройшло  методичне об’єднання вихователів дошкільних закладів та дошкільних відділень НВК «ЗНЗ-ДНЗ» району. В ході засідання члени секції переглянули підсумкове заняття з грамоти в старшій групі ( вихователь Боюка І.Г.), презентований досвід роботи закладу з проблеми «Особистісно-орієнтований підхід до розвитку, виховання, навчання дошкільників в умовах сільського дошкільного закладу», розглянули матеріали щодо організації і проведення моніторингу досягнень  дітей дошкільного віку.

Під час дискусії щодо проблеми життєвої компетентності Н.Черногор, методист РМК, акцентувала увагу присутніх на тому, що показниками життєвої компетентності є насамперед активність дитини в ігровій, предметно-практичній діяльності, спілкуванні, сформованість у неї базових якостей особистості. Тому маючи на меті виховання компетентного дошкільника, педагогам ЗДО варто активніше застосовувати принцип інтеграції не тільки на організованих фронтальних заняттях, а й в усіх видах діяльності. При цьому варто ширше організовувати «заняття» не як форму навчальної роботи, а як зайнятість дитини протягом реального не надмірно регламентованого часу з наданням пріоритетів спілкуванню, обговоренню, спостереженню, дослідницькій та пошуковій діяльності. Розвиток цілісної, життєво компетентної особистості – головне завдання, яке стоїть перед сучасною дошкільною освітою. Його реалізація потребує пошуку нових, удосконалених форм, методів і принципів роботи.

По завершенню засідання було підведено підсумки роботи над проблемною темою та  обговорено  структуру методичної роботи на 2019-2020н.р. з врахуванням анкетування педагогів.